
O koronavíru, jeho prevenci a léčbě bylo řečeno všechno a nic. A ačkoli karanténa zůstává jediným osvědčeným zdravotním opatřením v současnosti, některé zdroje na individuální úrovni mohou přidávat hodnotu na základě zkušeností s jinými ohniskami koronaviry, jako jsou SARS-CoV a MERS-CoV. .
Lieven Gevaert
Dr. Lei Zhang a Dr. Yunhui Liu (Shenyang, Čína) chtěli studovat tyto pomocné látky nebo podpůrné látky prozkoumáním literatury na toto téma.
Nutriční přístup
Vitamin A
Někteří to nazývají antiinfekčním vitaminem, snižujícím morbiditu a úmrtnost na spalničky, infekční průjem, pneumonii spalniček, infekce HIV a malárii, což mělo za následek méně závažné infekční komplikace. Zajímavý potenciál byl prokázán na zvířecích modelech proti určitým chorobám spojeným s koronaviry a mohl by být zajímavou možností v prevenci plicních infekcí přípravkem Sras-CoV2. Nebyla však provedena žádná studie na toto téma a nebyla zveřejněna žádná případová studie.
B vitaminy
Vitamin B12 spojená s UV může snížit koncentraci mery-CoV u lidí, zatímco vitamín B3 podporuje zničení Staphylococcus aureus. Tyto vitaminy také inhibují infiltraci neutrofilů do plic a mají protizánětlivý účinek v případě poškození plic po asistované ventilaci. Konečně, nedostatek vitaminu B6 se často nachází ve virových onemocnění. Podle autorů je to zajímavý doplněk…
Vitamin C
Tento antioxidant jako antioxidant posiluje odolnost kuřat vůči infekcím koronaviry a působí na příznaky horních cest dýchacích: rinorea, kýchání, blokované dutiny. Za určitých okolností může u lidí snížit výskyt pneumonie a snížit četnost infekcí dolních cest dýchacích.
Vitamin D
Imunitní profil tohoto „hormonálního“ vitaminu je znám a jeho ochranný účinek proti infekcím byl prokázán u skotu. Protože starší lidé musí zůstat kvůli vnitřní epidemii a protože je zima, mají často nedostatek vitamínu D a pravděpodobně mohou mít z doplňku prospěch, aby „posílili“ svou imunitu.
Vitamin E
Vědci již dříve uváděli nepřímý vztah k tomuto vitaminu, protože suplementace se dosud neukázala jako účinná. Nedostatek vitaminu E je však rizikovým faktorem pro infekci koronaviry a jinými viry skotu.
Polynenasycené omega-3 mastné kyseliny
Pacienti infikovaní HIV mají nedostatek omega-3 mastných kyselin. Kromě toho protin-1, lipidový mediátor odvozený od omega 3, značně oslabuje replikaci viru chřipky působením na RNA strojní zařízení. Jeho přidání k peramiviru, antivirovému přípravku, významně snižuje úmrtnost na chřipku v myším modelu. Určité polynenasycené mastné kyseliny mají také příznivý účinek na virus hepatitidy C. Autoři se proto domnívají, že kombinace omega 3 a protektinu-1 může mít pozitivní účinek na koronavirus.
Selen
Známe negativní vliv selenu na virové infekce, protože selen modifikuje virový genom (a tím snižuje riziko mutací) a snižuje jeho virulenci. Selen také hraje důležitou roli v imunitní obraně a působí v kombinaci s vitaminem E jako koenzym v mnoha reakcích. U kuřat má příznivý účinek na ochranu proti bronchitidě koronaviru v kombinaci s ženšenem. Proto můžeme produkt považovat za doplněk respiračních infekcí.
Zinek
Nedostatek zinku způsobuje dysfunkci vrozeného a získaného imunitního systému, což zvyšuje náchylnost k infekcím. Předklinické studie ukázaly, že podávání zinku může změnit replikační procesy mnoha virů inhibicí RNA – dependentní RNA polymerázy (RdRp), kterou Sras-Cov2 používá, když se replikuje s vlastní polymerázou. Pokud je přidán do pyrithionu, také inhibuje replikaci SARS koronaviru, což naznačuje, že může působit na gastrointestinální a respirační symptomy COVID-19.
A co imunitní stimulanty?
Pojďme zasahovat
Interferony typu I, zejména alfa a beta interferony , v kombinaci s antivirovými činidly mohou inhibovat replikaci a infekci SARS-CoV. Konkrétněji interferon alfa-2b, používaný k léčbě chronické hepatitidy C, se předpokládá, že chrání pneumocyty před infekcemi koronaviry u makaků, pokud se podává 3 dny před infekcí. Pilotní studie navrhla terapeutickou účinnost formy rekombinantní E. coli. Tato forma v kombinaci s ribavirinem také zlepšila úmrtnost na MERS-CoV, což z něj činí velmi atraktivního potenciálního kandidáta v boji proti COVID-19. Dejte si pozor na alergiky, kteří produkují histamin, který inhibuje interferon. Antihistaminika byste měli brát absolutně během virových infekcí, u nichž není Sras-Cov2 výjimkou.
Gama globulin iv. IgG
Přes svou účinnost není tato léčba bez vedlejších účinků, jak bylo prokázáno během epidemie SARS v roce 2003. Kromě toho u jedné třetiny pacientů došlo k tromboembolickým vedlejším účinkům navzdory profylaktické léčbě nízkou molekulovou hmotností s heparinem.
Thymosin alfa-1
Thymický peptidový hormon, tymosin alfa-1, obnovuje homeostázu imunitního systému. Pomohlo kontrolovat šíření nemoci během epidemie SARS a zdá se, že nevyvolává žádné významné vedlejší účinky, pokud se používá před nástupem kortizonu.
Thymopentin
Tento pentapeptid, který je syntetizován z thymopoetinu, obnovuje produkci protilátek u myší. Někteří navrhují, že to může být provedeno u lidí v dávce 3 sc injekcí 50 mg / týden. Používá se jako adjuvans u nereagujících na vakcínu proti hepatitidě typu B.
Levamisole
Levamisol, první sloučenina v nové terapeutické třídě schopná zlepšit buněčné imunitní funkce u zdravých laboratorních zvířat, by měl imunostimulační nebo imunosupresivní účinek v závislosti na navrhované dávce a době injekce. V kombinaci s vitaminem C by to in vitro zvrátilo lymfocytární nerovnováhu infekce spalničkami. Dnes má největší šanci na studium v rámci COVID-19.
Cyklosporin a
Protože cyklophyllin A je buněčný receptor pro cyklosporin A a mohl by hrát roli při sestavování virových částic, zdá se výhodné použít neimunosupresivní deriváty cyklosporinu A, aby se zabránilo replikaci viru. To však dosud nebylo prokázáno u COVID-19.
Čínská medicína
Glycyrhizin, účinná složka lékořice, a baicalin, které se vyskytují u různých druhů bruslí, mají in vitro účinek proti SARS-CoV, stejně jako saponiny v ženšenu. Podle některých odborníků by to stačilo ke studiu v krizové situaci.
Specifické ošetření pro koronavirus
- Inhibitory proteázy koronaviru, jmenovitě proteáza podobná chymotrypsinu a proteáza podobná papainu, mohou hrát klíčovou roli při inhibici replikace viru. Cinanserin, který inhibuje proteázu podobnou chymotrypsinu, a určité flavonoidy (herbacetin, riofolin a pectolinarin) působí na stejné úrovni a blokují enzymatickou aktivitu MERS-CoV. Diarylové heptanoidy, které inhibují papainovou proteázu, jsou považovány za akutní léčbu v kombinaci se dvěma předchozími činidly.
- Spike (S) protein-angioconvertin-enzym-2 (ACE2) má specifické receptory pro ACE2 v SARS-CoV, které umožňují viru vstoupit do buněk, které jej infikují, zatímco protein S je fúze mezi virus a hostitelské membrány zprostředkovávají. Blokování vazby proteinu S na ACE2 může být řešením pro budoucnost.
- Lidské monoklonální protilátky namířené proti doméně S1 proteinu S v SARS-CoV by mohly být další cestou výzkumu.
- Chlorochin, lék proti malárii, má biochemické vlastnosti antivirového léčiva. Účinek byl také prokázán u infekce SARS-CoV kvůli interferenci s ACE2 v místech proteinu S na membránovém povrchu tohoto viru.
- Emodin, antrachinon, který ničí viry, může také blokovat vazbu mezi proteinem S a ACE2.
- Promazin, antipsychotikum s chemickou strukturou podobnou emodinu, by mohlo zabránit SARS-CoV v vstupu do buněk stejným mechanismem.
- Nikotianamin také inhibuje enzym konvertující angiotensin.
Antivirals
- Zdá se, že ribavirin, širokospektrální antivirus běžně používaný při léčbě hepatitidy C, nemá specifickou aktivitu proti SARS-CoV in vitro a mnoho pacientů také uvádí vedlejší účinky. Funguje však synergicky s interferonem alfa, a proto může být užitečný.
- Antiretrovirová látka lopinavir / ritonavir byla použita v MERS-CoV. Může být užitečný v kombinaci s interferonem alfa-2a.
- Remdesevir, analog nukleosidů GS-5734, se jeví jako účinný proti zoonózám koronavirů a snižuje závažnost akutního respiračního syndromu. Může to fungovat lépe než lopinavir / ritonavir. Vědci to zkoumají s velkým zájmem.
- Nelfinavir, inhibitor HIV proteázy, lze také studovat dále.
- Arbidol, malá molekula odvozená od indolu, se v Číně a Rusku používá k profylaxi chřipky a jiných respiračních infekcí. Blokuje fúzi chřipky A1 a B a viru hepatitidy C (bude blokováno pro vstup a replikaci in vitro). V kultuře snižuje arbidol mesylát reprodukční kapacitu viru SARS.
- Oxid dusnatý, který interaguje se superoxidy za vzniku peroxynitritu, může podporovat baktericidní a cytotoxické reakce. Kromě toho má vliv na dýchací funkce a inhibuje syntézu virových proteinů a RNA.
Různé
- Kyselina alfa-lipoová, dlouho známá svým působením při léčbě polyneuropatie a onemocnění jater, je také antioxidantem. Také zvyšuje intracelulární hladiny GSH a snižuje náchylnost k infekci koronaviry 229E. Také inhibuje replikaci HIV-1, což z ní činí atraktivní variantu při současné indikaci.
- Estrogeny a fytoestrogeny, o kterých se věří, že jsou zajímavé, protože ženy jsou obecně odolnější vůči viru (s výjimkou případů, kdy měly oophorektomii), hrají také roli při snižování replikace viru chřipky u žen. epiteliální buňky nosu. Resveratrol je určitě také možnost. Fenykl obsahuje fytoestrogeny.
- Mucroporin-M1, peptid odvozený od škorpionového jedu, nabízí vysokou antivirovou aktivitu, zejména proti viru spalniček, virům H5N1 a SARS-CoV.
Jiné prostředky
Očkování stále nabízí největší naději. Jedním z kandidátů je kmen H viru ptačího IBV (ptačí infekční bronchitida). To je strukturně podobné kmenu SARS-CoV, který se používá k léčbě SARS od roku 2005. Víme také, že děti nejsou tak často postiženy COVID-19 nebo SARS-CoV. Je to pravděpodobně kvůli jejich očkovacímu plánu, který vyvolal zájem o kombinovanou vakcínu proti spalničkám, dětské obrně, japonské encefalitidě a vzteklině nebo o rekombinantní vakcínu proti spalničkám, která exprimuje protein S. Krátkodobá , můžeme být schopni zabránit virové infekci pasivní imunoterapií. Toto je dnes testováno s lidskými IgG1 monoklonálními protilátkami a také s plazmou od pacientů získaných pro pasivní imunoterapii.
Co se z tohoto přehledu naučíme?
Existuje mnoho kandidátů na možné ošetření. Dosud se žádný z nich v akutní péči skutečně nepovažoval, ale některé mohou být důležité v prevenci. Žádný z nich dosud nebyl specificky studován pro COVID a většina autorů založila své závěry na popisech případů v SARS-CoV a MERS-CoV. Proto se jeví jako nezbytné posoudit nutriční stav infikovaných pacientů, protože by to mohlo ovlivnit jejich budoucnost. U vitamínových nebo výživových doplňků zde najdeme zajímavou indikaci, abychom neztratili z dohledu. Mezitím se karanténa stále jeví jako nejúčinnější preventivní léčba a nejúčinnější léčebnou léčbou zůstávají účinné služby intenzivní péče a resuscitace.

Detekce
Rozlišujeme 3 typy laboratorní detekce
- Soupravy Rt-PCR s primery a kontrolou kyseliny nulelové Nattrol Sras-Cov2
- Soupravy Elisa v současné době se vyvíjejí 23. března 2020, naplánováno na duben
- Detekce IgG / IgM protilátky kazetou
Hrudní radiová vyšetření
Toto je nejcharakterističtější test Sras-Cov2