Dnes je k dispozici spousta různých sad a je obtížné udělat správnou volbu pro vaši profesionální nebo domácí situaci

 

Ceny jsou relativně nízké, takže není nutné nepoužívat tuto novou technologii domácího testu, kterou vám přineseme.

 

Na jakých typech vzorků se testuje a jak sbírat?

Testy se provádějí na malé kapce krve odebrané zařízením pro diabetes lancet nebo na nosní nosohltanu Schwab. Malá kapka krve může trochu bolet, Schwab obvykle neublíží, ale je nepříjemný pro malé děti a obvykle plačí.

Myslíme si, že oba jsou velmi užitečné a pro děti je vzorek krve často snazší. Uvědomte si, že při testu AccuTell musí krev jít na místo S na kazetě ze vzorku a pufr na místo B, které je často zaměněno s krví.

 

Jaké testy jsou k dispozici a jak nejlépe vybrat?

Test PCR není určen pro domácí použití, ale test protilátek IgM IgG a test antigenu jako PanBio nebo BioCredit se obvykle provádí doma.

 

V prvních dnech po kontaminaci je PCR lepší než antigen lepší než IgM. IgG je nejlepší volbou, pokud chcete vědět, zda jste měli a máte starou infekci a při absenci IgM protilátek a příznaků znamená, že jste:

1 bezpečné, abyste nebyli znovu infikováni

2 bezpečné, že neinfikujete ostatní

Kolik domácích testů je v krabici a proč jich tolik?

V krabici je obvykle mezi 20, 25, 40 nebo 50 testy

Ceny se pohybují od 4 do 10 EUR za test, pokud by byla nízká cena a odeslala by pouze 1 test.

Tyto krabice přicházejí s jednou lahví vyrovnávací paměti, takže přeprava jednoho testu by zvýšila cenu až na 30 EUR za 1 test, zatímco ceny se pohybují od pouhých 100 do 200 EUR za krabici.

První test je užitečné použít vzorek Blanco, takže s ničím není srovnáván s vaším testem. V obou případech musíte přidat 2 kapky pufru a musíte vidět C kontrolního zbarvení tmavé. I C nestmívá test je vadný nebo vypršel.

Pokud provádíte negativní test se vzorkem krve nebo bez vzorku, kde jste spustili pufr, uvidíte na pozitivních místech jemné linie antigenu nebo protilátky. To neznamená, že jste pozitivní. Tmavá čára by měla být viditelná shora nad kazetou, pokud je položena na stůl s normálním osvětlením tvořícím lampu nebo denní světlo nad ní

 

Musím být lékař, abych provedl test?

Chcete-li provést PCR, musíte být biologem a mít sterilní velmi nákladnou laboratoř a termocykler, ale pro vlastní test na antigen nebo protilátku nepotřebujete žádné speciální dovednosti. Infikuje se velmi snadno sledováním tutoriálu YouTube nebo čtením přílohy protokolu soupravy.

Základní kroky jsou

1 vezměte kapku krve nebo nosní schwab

2 vložte vzorek na kazetu

3 vložte pufr na kazetu

4 po 1 minutě si výsledek přečtěte na vlastní oči

5 Pokud potřebujete doklad o cestování, vyfotografujte si svůj výsledek svým občanským průkazem a datem a nechte jej podepsat svědkem nebo úředníkem s místem a datem

 

Jaký je rozdíl mezi testem na antigen nebo protilátku?

Antigen je lepší chránit ostatní, pokud si nejste jisti, zda jste byli nakaženi

Test protilátek je lepší k ochraně ostatních a vašeho já, pokud víte, že jste byli nakaženi

Obvykle PCR detekuje již za 2 dny po infekci nějakou virovou RNA, která je přeložena do DNA, pouze antigen je detekovatelný 3. až 30. den po kontaktu a protilátka IgM začíná až 5. den. Pokud jste IgM pozitivní, máte byl infekční již 2 dny, proto jsou upřednostňovány testy PCR nebo antigeny, které chrání váš kontakt v možné infekční situaci.

Pokud jste si jisti, že jste nakaženi a potřebujete vědět, zda můžete nakazit ještě další, když už nemáte žádné příznaky, je test protilátek IgM IgG mnohem lepší než test na antigen.

Pokud chcete vědět, zda nemůžete být znovu nakaženi, je test protilátek lepší, protože když stále máte IgG i po 5 měsících, jste si téměř jisti, že ho již nedostanete a nemůžete při absenci příznaků a antigenu infikovat další lidi.

 

Měli by lidé, kteří jsou IgG pozitivní, symptom negativní IgM negativní, antigen negativní a PCR negativní, stále nosit masku?

Ne, neměli by. V oficiálních situacích, i když je to zastaralé, jsou masky často povinné ukázat dobrý příklad. V soukromých situacích je však velmi užitečné vědět, že jste IgM negativní a IgG pozitivní, protože to znamená, že jste při absenci příznaků zcela v bezpečí pro sebe i ostatní. To je také důvod, proč se test prodává v krabičkách po 25 kusech, takže se budete moci každé 2 týdny otestovat a sledovat vývoj protilátek. Měli byste každý týden pořizovat snímky vývoje vaší protilátky nebo antigenu a uchovat si to, abyste později pochopili svou historii Cov2. Doba použitelnosti detekčních souprav je 2 roky, takže v každém případě určitě najdete použití 25 testu dodávaného v krabici. Není to otázka ano nebo ne, ale evoluční otázka vaší vlastní historie testů.

 

Jaký je rozdíl mezi pozitivním výsledkem IgM nebo IgG?

IgM je okamžitá odpověď. Pamatujte si M z druhého a třetího písmene v iMMediate.

IgG je odpověď po 10 nebo více dnech.

IgM pozitivní znamená, že jste infekční

IgG pozitivní znamená, že jste měli starou infekci a při absenci IgM, PCR nebo antigenu jste v bezpečí pro sebe i pro ostatní.

 

Kdy mohu mít negativní test?

Pokud jste byli testováni na PCR negativní po několika dnech od posledního kontaktu, jste v bezpečí

Pokud jste antigeny negativní po 5 dnech od posledního kontaktu, jste v bezpečí

Pokud jste IgM negativní po 7 dnech po kontaktu, jste v bezpečí, proto jsou upřednostňovány testy na antigeny před testy na IgM

Pokud jste IgG negativní 6 měsíců po staré infekci, existují případy, kdy lidé dostanou tento Sars podruhé, takže IgG je parametr ochrany, který je v tomto období bezpečný pro všechny bez absence pozitivních výsledků PCR, antigenu a IgM.

 

Mohu mít pouze pozitivní test IgG?

Ano, to znamená, že jste přežili dobře a starou infekci. Pokud nemáte žádné trvalé znevýhodnění z virálního období, je to velmi dobrá zpráva! Můžete svobodně cestovat, pracovat a pomáhat všem.

Jsou testy IgG lepší než testy na antigen nebo PCR?

U nových infekcí je PCR lepší než antigen lepší než protilátka IgM. IgG se ve skutečnosti nikdy nepoužívá k detekci nových infekcí, nikdy. IgG se používá k monitorování vaší imunitní ochrany proti staré infekci po dobu nejméně 7 dnů.

Jsou testy na antigen lepší než testy na protilátky?

Ano i ne. Poznat test antigenu nebezpečí jsou lepší a rychlejší. Jakmile víte, že máte možnost otestovat nebezpečí infekce stále u někoho, kdo již nemá žádné příznaky, je IgG jediným testem, který vám může poskytnout tyto informace. Závěr: testy na antigeny jsou lepší k detekci viru a testy IgG na IgM jsou lepší k monitorování postupu onemocnění.

 

Jaké společnosti vyrábějící testy jsou k dispozici?

 

Panbio antigen Abbott, 25 testuje krabičku, 185 Euro

Test antigenu BioCredit, 20 testů v krabici, 195 Euro

Lepu Medical antigen, 20 testů v krabici 215 euro

 

Protilátka Accutell IgM IgG 25 testuje krabici za 165 euro

Protilátka Lepu 20 testuje bor 185 eur

 

Je PCR nejlepší test?

Ano, protože detekuje virus již za 2, 3 dny po infekci, ale kvůli vážnému problému se zásobami špiček filtrů a reagencií PCR není PCR k dispozici pro všechny v letech 2021 2022. Je to také velmi nákladná technika s cenami 100 EUR za test, zatímco rychlé testy se prodávají pouze průměrně za 5 EUR za test.

PCR je pomalá, výsledky se dostaví nejdříve po 3 hodinách nebo 2 dnech, zatímco za 60 sekund může být domácí test proveden nelékařskou osobou.

 

Autor:

Lieven Gevaert, bioinženýr univerzity v Gentu 1996

Pracuje s protilátkami sars1 od roku 2003 jako vědecký poradce pro skupinu Gentaur v Evropě, kanceláře Genprice v USA, San Jose Ca a Green Bay, WI

Bolí vás udělat test Covid?

Trochu to bolí. Schwab je trochu nepříjemný zejména pro děti a vzorek krve bolí jen 10 sekund. Raději testuji děti vzorkem krve, ale v závislosti na dítěti a tvaru schwabu někteří lidé dávají přednost schwabům.

 

Existují testy na chřipku a Coronu, které kombinují 2 testy v 1 kazetě?

Ano, toto je velmi užitečný test, protože spousta lidí míchá příznaky kouřovodu s příznaky koróny. Tauns Capillia má velmi užitečný kombinovaný test kouřovodu a mají také k dispozici nejlepší vlastní test kouřovodu dnes.

Kategorie: Default