Vědci identifikují kmen koronaviru na Kypru – „Deltacron“ – který mísí deltu a omikron

Vědci na Kypru našli 25 případů kmene koronaviru, který podle nich kombinuje prvky delta a omikronových variant a nazývají je „ deltakron “, přičemž vysoký podíl varianty byl nalezen u pacientů hospitalizovaných pro Covid-19 , zapojený profesor. v identifikaci nového kmene řekl v sobotu.

Lidé na mezinárodním letišti v Larnace na Kypru (Foto: CHRISTINA ASSI/AFP přes Getty Images)

KLÍČOVÁ FAKTA

  • Objev učinil Leondios Kostrikis , profesor biologických věd na Kyperské univerzitě a vedoucí Laboratoře biotechnologie a molekulární virologie , a jeho tým, uvedl Bloomberg .
  • Nový kmen má „omikronové genetické podpisy v genomech delta,“ uvádí Bloomberg .
  • Případy deltacronu byly nalezeny ve 25 vzorcích odebraných na Kypru , z nichž 11 bylo od pacientů hospitalizovaných s Covidem a 14 od široké veřejnosti, uvádí  Cyprus Mail ,  místní anglický deník .

Analýza ukazuje, že deltakron se častěji vyskytuje u pacientů hospitalizovaných s Covid-19 než u pacientů s Covid-19 , kteří nejsou hospitalizováni, řekl Kostrikis .

Je „dost možné“, že nový kmen nebyl jinde nalezen a sekvence případů byly zaslány do GISAID , německé mezinárodní databáze, která sleduje vývoj koronaviru,  uvedl Cyprus Mail  .

Poslední australský Zero‑CovidHoldout ruší plány na znovuotevření hranic, protože Omikronové nárůsty napříč zemí

KLÍČOVÉ POZADÍ

prosinci 2021 Paul Burton, hlavní lékař společnosti Moderna, řekl Poslanecké sněmovně Spojeného království, že koexistence delta a omikronu zvýšila šance na novou variantu v důsledku obchodování s geny, uvedl Daily Mail. Taková rekombinace je podle  New York Times u koronavirů běžná Několik studií naznačilo, že rekombinace by mohla způsobit změnu viru „nebezpečným způsobem“, ale mohla by pomoci výzkumníkům vyvinout léky k léčbě viru .