Kvůli zvýšenému používání Pcr existuje celosvětový nedostatek filtračních špiček 1000ul a 1250ul pcr pro zesílení DNA.

Velcí distributoři jako Gentaur již vybudovali zásobu filtračních špiček, aby pokračovali v dodávce filtračních špiček do diagnostických a forenzních laboratoří, ale této zásobě již chybí velké filtrační špičky. Malé filtrační špičky jsou stále k dispozici.

Zjevně to nebude dostačující, protože světová poptávka po špičkách vzrostla na rychlou kvůli zvýšené detekci korony pomocí Pcr.

Pcr, polymerázová řetězová reakce je technika amplifikace Dna pomocí pracovní stanice Thermocycler a TAQ polymerázy. (Enzym z bakterií Thermus Aquaticus)

Pcr se používá ve forenzních laboratořích, diagnostických laboratořích a výzkumných laboratořích. Detekce varixů rakoviny, lidského papilomaviru HPV a rezistence na tuberkulózu pomocí spolygotypizace závisí na PCR.

Gentaur původně dodával filtrační špičky od společnosti Neptune Scientific v San Diegu, vyráběné v Mexiku. Náš dovoz je nyní omezen na 10 krabic měsíčně, ale potřebujeme 500 krabic.

Na světě je k dispozici jen málo rostlin s hroty filtrů. Belgie a Polsko mají jakoukoli výrobu, protože naše filtrační špičky jsou vyráběny v Německu firmami Greiner, Corning, …

Gentaur se pokusil získat filtrovací špičky v Indii, ale indická vláda v září 2020 zakázala vývoz filtračních špiček. Kontejner se špičkami filtrů, který již byl odeslán do Evropy, byl odvolán, aby se vrátil do Bombaje, indického výrobce Accumaximum.

Protože v USA, Evropě a Indii nejsou k dispozici žádné filtrační špičky, Gentaur se nyní pokouší importovat filtrační špičky z Číny, ale velké laboratoře jako Synlab již mají u čínských výrobců přednost.

Bude to pro naše forenzní, diagnostické a výzkumné zákazníky obtížná zima, říká Lieven Gevaert, ředitel společnosti Gentaur Bvba v Kampenhout.

Naši zákazníci v laboratoři mohli pracovat s menšími objemy, protože 10 ul filtrační špičky jsou stále k dispozici, ale pokud nebudou na skladě, budou technicky nezaměstnaní.

Od 90. let se Pcr v našich vědeckých laboratořích stává stále důležitějším. Nedokážu si představit tuto zimu, že se vrátíme do situace před 90. lety, kdy již nelze vysledovat zločince, nelze charakterizovat rakovinu a viry nezjistit.

Stále existují metody detekce antigenu a protilátek Covid, ale to

Letos v zimě zde nebude žádná diagnostika Pcr jako před 90. lety kvůli nedostatku Filtertip

Letos v zimě zde nebude žádná diagnostika Pcr jako před 90. lety kvůli nedostatku Filtertip

 

postrádá rychlost detekce ode dne, kdy byl někdo nakažen covidem.

Pcr může detekovat již za 2 dny, antigen 3 až 4 dny a protilátku 5 až 7 dní po kontaktu osob s kontaminací Covid.